دوشنبه، بهمن ۱۶، ۱۳۸۵

حمله اتمی؟

همه‌مان زياد شنيده‌ايم که "ايران لبنان يا عراق نیست! جرأت ندارند به آن حمله کنند" و از اين دست کلی‌بافی‌ها. گذشته از اين‌که اين‌جور اظهار نظرها پايه‌ی استدلالی محکمی ندارند، از لحاظ تاریخی نيز جای ترديدند. آيا کسی هست که از رخدادهای پنج‌-شش‌سال گذشته‌ی جهان شوکه نشده باشد؟ در اين سال‌ها، ديديم که ارزش پيش‌بينی‌ها چيزی بوده در حد صفر.
من البته از روی نظر شخصی يک کامنت‌گذار به يقين نمی‌رسم، ‌امّا دليلی هم نمی‌بينم روی آن تأمل نکنم. مسئله حمله‌ی اتمی يا غير اتمی این‌قدر مهم هست که اگر در قبالش کاری نمی‌کنيم، لااقل درباره‌اش جدّی بيانديشيم.

۶ نظر:

Unknown گفت...

دقيقاً. انقدر مهم هست که من هم که به يقين نرسيده ام کاملا نگران هستم.

و دليل ديگر جدی گرفتن من؛ چيزهايی هست که در مورد موسی قصاب به تازگی اتفاق افتاده. اگر اين اتهام های تجاوز و سوء استفاده های جنسی که آخر باعث بر کنار شدن او شد برای از سر راه بر داشتن او باشه چی؟ اين همه سال او رئيس جمهور اسرائيل بوده. تازه يادشون اقتاده که از اين اخلاق های بد داره؟

خيلی ممنونم که لينک دادين. تشکر می کنم

Unknown گفت...

منظورم اينه که، بدون يک رئيس جمهور ايرانی تصميمات اينچنينی در مورد ايران خيلی راحت تر می شه گرفت. من واقعا موندم، دوستانی که می گن –داخل ايران بيشتر- که ما اخبار رو داريم دنبال می کنيم و خبری نيست، از شنيدن اين خبر و صحبتهای بعدش به اين فکر نيفتادن؟
همونطوری که توی پستم نوشتم، اين ها ممکنه بلوف يا شايعه سازی باشه. اون های يی که می گن آمريکا و اسرائيل داره زور می گه، اين مسلمه. اما قيمت جون ميليون ها ايرانی در ميونه

ناشناس گفت...

سلام.فکر ميکنم امروز ديگر سرنوشت ما، رقم خورده باشه و تنها بايد منتظر بمانيم و ببينيم چه تصميمی برای مان گرفته اند.

ناشناس گفت...

این روزا هروقت که آهنگ ِ تصور کن از سیاوش قمیشی رو میشنوم ناخوداگاه اشکم سرازیر میشه ... از یه طرف جریان ِ وطن ولی از طرف ِ دیگه روند ِ دنیاست که رو به بدی میره و من رو سخت اذیت میکنه .... ولی با این همه " تصور کن تو میتونی بشی تعبیر ِ این رویا "
رضا میرفخرایی

حميـرا گفت...

سلام مجید عزیز
خوبی؟ نظر من را بخواهی آمریکا یا اسرائیل حمله می کند. آنها اول نصیحت می کنند وقتی به نتیجه نرسیدند به مرگ متوسل می شوند. تو که می دانی کابوی دموکراسی فرق شاخ گاو را از کمونچه نمی داند.
راستی آقای شان اهل کاناداست او دیروز با ما بود و ایمپروزیشن داشت. او بی نهایت در کار خود تبحر داشت. او را مطالعه کن
آدرس
http://www.shawnkinley.com./Tuesday.html
پایدار باشی

Unknown گفت...

به صرف انديشيدن چيزي درست نميشه ... ما بازنده ي جنگ ديگرانيم ...