چهارشنبه، دی ۰۶، ۱۳۸۵

آن وبلاگ و نويسنده‌اش (10)

هفتان
هفتان لينک‌کده‌ای است که از دل وبلاگ‌ها بيرون آمده. هفتان با اين ادعا متولد شد که تلاش‌اش، معرفی مطالب خواندنی در حوزه‌ی فرهنگ (بيش‌تر ادبيات) باشد. با رجوع به کارنامه‌ی يکساله‌ی هفتان می‌شود ديد که هر روز از لينک‌های مطالب توليد‌شده در خارج از کشور کاسته شده و جايش را توليدات داخلی -که بسياری از آن‌ها مطالب نهادهای رسمی هستند- گرفته است. اگر عمده‌شاخصه‌ی رسانه‌ی اينترنتی را "بی‌مرزی" و "چندرنگی" آن بدانيم، به کاستی هفتان پی می‌بريم. ديگر اين‌که از لحاظ آماری، در مقايسه با ديگر مطالب، پرداختن "هفتان"يان به وبلاگ‌ها بسيار ناچيز است.
در مجموع، هفتان خوراک روزانه‌ی بسياری‌ست و تلاش فراوانی پشت آن است.

 • از همین سری: ...[8][9]
 • ۵ نظر:

  ناشناس گفت...

  آقا مجید سلام
  نمی دانم کجای این عالم نشسته ای ومی نویسی هرجاهستی به سلامت اما یادت باشد که مادرایرانیم وهفتان نیزاصلا به هنروادب هفت گوشه عالم نبایدکاری داشته باشد.برای همین است که هفتان مثل تمام سایت ها یی که هفتشان گرو نه شان است,البته که مرزدارد.حصاردارد.دیواردارد.خطقرمزدارد.فقط ادعادارد.یک اسم دارد.خطرداردو..چندتامنتقدخوب وسمج مثل آقامجید زهری دارد.
  درضمن وبلاگ شمارابه صفحه خودم منگنه کرده ام.ممنون می شوم شما هم؛هم.
  سربلندباشید

  ناشناس گفت...

  کتایون عزیز از شما برای شرکت در بازی شب یلدا دعوت می شود .
  ارادت .
  آشیل

  Majid Zohari گفت...

  من نمی‌دانستم برای بازديد از سايت‌های خارج از کشور پاسپورت می‌خواهند!

  ناشناس گفت...

  سلام.
  دقيقا همين طور است كه گفتيد. اگر غير از اين باشد، مثل سايت هاي ادبي ديگر فيلتر مي شود (مثال: ادبيات و فرهنگ ماني) و يا تعطيل.

  ناشناس گفت...

  اقا مجید
  هیچ میدانستی که نوشته های وبلاگت در موزیلا دیده نمیشه؟