چهارشنبه، تیر ۰۱، ۱۳۸۴

جاپای برنامه‌ی فاشیستی "هویت" در اینترنت

با دیدن این لیست، به یاد برنامه‌ی "هویت" افتادم، همچنین به یاد هوراکشیدن‌های اول انقلاب از اعدام مخالفان. اگر به نشریات سال‌های 57 تا 59 نگاه کنید، خواهید دید که با چه آب‌وتاب و لذتی لیست اعدامی‌های بی‌نوا را منتشر می‌کردند و سپس به‌دور آن به پای‌کوبی و دست‌افشانی می‌پرداختند! مجاهدین خلق نیز بعد از منفجرکردن هر بمب و تکه‌پاره‌کردن چند تن، گل از گل‌شان می‌شکفد! این نمودی از بیماری خشونت‌طلبی ا‌ست.
من با یکی‌-دونفر در این خبرنامه‌ آشنا هستم و می‌توانم حدس بزنم این فهرست را کدام آدم نابخرد سرهم‌بندی کرده است. از غرض‌ورزی این شخص همین بس که وبلاگ‌های گروهی فانوس و خبرچین (حتا دو بار از خبرچین نام برده!)، که طبعاً آرای گونه‌گونی را پوشش می‌دهند را نیز در لیست خود گنجانده و اتفاقاً به همین دلیل بود که من هویت سازنده‌ی این لیست را شناسایی کردم. اما نابخردتر از او گردانندگان این سایت هستند که در فضای سایت‌شان به چنین حرکات فاشیستی از-رده-خارجی بها می‌دهند و دامن می‌زنند. این افراد -که تو گویی در چند دهه پیش منجمد شده‌اند- نمی‌توانند درک کنند که شرکت یا عدم شرکت در انتخابات یک حق طبیعی شهروندی ا‌ست و متقابلاً احترام به این حق، نشانه‌ی آشکار باور به دموکراسی است. هیچ‌کس حق ندارد کسی دیگر را با فشارهای فیزیکی و روانی مجاب به شرکت یا عدم شرکت در انتخابات کند. ترور شخصیت و بی‌آبروکردن افراد، آیینه‌ی تمام‌نمای بی‌اعتقادی به فردیت و حق انتخاب شهروندان است.
راهی که این افراد می‌پیمایند تنها به ایزوله‌شدن خودشان می‌انجامد، زیرا فضای امروز جامعه‌ی ما، خسته از ترور شخصیت و هتک حرمت، به تفکر و عمل فاشیستی کم‌ترین وقعی نمی‌نهد. امروز جامعه‌ی جوان ما یک‌صدا برعلیه تفکر فاشیستی -در هر فرم و پوششی- به‌پاخاسته است.

 • از وبلاگ فانوس
 • : «پاسخی بر یک اتهام اینترنتی»
 • از وبلاگ صعود برهنه
 • : [+]
 • از وبلاگ منتقد
 • : «آژانس خبر مشنگ!»

  پی‌نوشت 1:
  1- اصولاً افراد مخرب و ضد اجتماع، برای عمل خود به هر نوع جعلی دست می‌زنند. برای مثال، از خبرچین به عنوان "خیانت‌کننده به اکبر گنجی" نام برده است، در صورتی که خبرچین مرکز و محل اصلی جمع‌آوری نام حامیان اکبر گنجی بود: «وبنگارانی که مصرانه خواستار آزادی اکبر گنجی هستند»

  پی‌نوشت 2:
  خوشوقتانه مسئولین آژانس خبری کورش، در پاسخ اعتراضات ما، آن فهرست را پاک کردند. ضمن سپاسگزاری از برخورد مسئولانه‌ی ایشان، امیدواریم که این همدلی را در انتخاب دیگر مطالبی نیز که در آینده در آن سایت منتشر خواهند کرد نشان دهند.

  ۷ نظر:

  ناشناس گفت...

  دوست عزیز آقای زهری
  من برای سایت کورش ایمیل زده ام به مناسبت درج این مطلب و کاملا هم برام روشن هست که چه کسی اینکار را کرده چرا که قبلا قولش را داده بود.ولی برای ترویج نادرستی این عمل سایت کورش منهم مطلب کوتاهی در این باره نوشتم.

  ناشناس گفت...

  من حاضرم تلاش کنم حرکتی سازمان داده شود که تمامی وبلاگهایی که لیست شده اند عمل اعتراض آمیزی حال به هرشکل که ممکن است بهتر باشد انجام دهند اما این کار به نوعی تبلیغ برای صفحه بی مقدار کورش خواهد شد. نظر شما هم که یحتمل همینجا بیان میشود. پاینده باشید

  ناشناس گفت...

  oon matlab ra pakesh kardand!

  ناشناس گفت...

  آژانس خبری مشنگ. LOL LOL LOL
  کپی آن صفحه را دارم. شاید روزگاری بعنوان جکی استفاده کردم!

  ناشناس گفت...

  مجید جان لینک لیست کار نمیکند عنایت بفرمایید و ترمیم کنید

  Blogger User گفت...

  دوست عزیز اقای مجید زهری شما در چند سطر بالاتر عنوان کرده اید که:"اما نابخردتر از او گردانندگان این سایت هستند که در فضای سایت‌شان به چنین حرکات فاشیستی از-رده-خارجی بها می‌دهند و دامن می‌زنند. این افراد -که تو گویی در چند دهه پیش منجمد شده‌اند" و در چند سطر پائین تر همین منجمدها و فاشیستها ناگهان در یک چشم به هم زدنی شده اند به قول شما :"ضمن سپاسگزاری از برخورد مسئولانه‌ی ایشان" انسانهای مسوول و وظیفه شناس! من می خواهم بدانم که چطور امکان دارد که انسان فاشیست و منجمد به این حد دارای فکر و منطق باشد که با چند تا اعتراض ناگهان مسولیت شناس شود و به اشتباه خود پی برده و در صدد جبران ان بر اید. و ای کاش تمامی منجمدها و فاشیستهای داخل ایران هم همینگونه بودند و شما می توانستید با دم مسیحائی خود انها را هم مسوول و وظیفه شناس کنید.
  با سپاس از شما و اگر هم منظور شما این نبوده و من بد متوجه شده ام پوزش می خواهم

  Majid Zohari گفت...

  نی‌لبک عزیز!
  از عکس‌العمل مدنی و خردمندانه‌ی شما به نوبه‌ی خودم سپاسگزاری می‌کنم.

  گیلیران عزیز!
  کار ما پرونده‌سازی برای مردم نیست! انسان‌ها همه گاهی خطا می‌کنند؛ مهم آن است که به خطای خود پی ببرند و آن را جبران کنند. آژانس خبری کورش با برخورد مسئولانه‌ی خود، آن خطا را رفع و جبران کرد و دیگر لزومی نیست که این بحث را کش بدهیم.
  تلاش باید کرد که این‌گونه بحث‌ها، به دوستی‌های پایدار منجر شود نه دشمنی‌های بی‌مورد و فرسایشی.

  مسعود عزیز!
  دوستان در خبرنامه‌ی کورش لطف کردند و آن صفحه را پاک کردند، به همین خاطر است که صفحه باز نمی‌شود.

  جناب گفتنیها!
  موضوع خیلی ساده است: وقتی که برخورد فاشیستی می‌کنند به آن‌ها اعتراض می‌کنیم، وقتی که اشتباه خود را جبران می‌کنند از آن‌ها تشکر می‌کنیم. شما لابد منظورت این نیست که باید تا ابد با ایشان دشمنی کنیم؟