شنبه، خرداد ۱۴، ۱۳۸۴

تلاش برای آزادی مجتبا سمیعی‌نژاد، وبلاگ‌نویس زندانی

دوستان، یاران و همراهان!
این متن را عده‌ای از وبنگاران تهیه کرده‌اند و در صفحه‌ای مخصوص مجتبا سمیع‌نژاد قرار داده‌اند. این حرکت نیاز به پشیبانی جمعی وبلاگ‌شهر دارد. برای این‌کار، متن زیر را در صفحه‌ی وبلاگ‌تان کپی کنید و به وبلاگ اصلی لینک بدهید. با سپاس.

«مجتبی سمیعی‌نژاد، وبلاگ‌نویس 25 ساله و دانشجوی رشته ارتباطات، نویسنده‌ی وبلاگ "من نه منم" و سپس "استیجه"، از تاریخ 11 آبان 1383 تا هشت بهمن 1383 را، "به دلیل انتشار خبر بازداشت 3 وبلاگ‌نویس دیگر" در بازداشت به سر برد. سپس بعد از آزادی موقت در بهمن‌ماه 1383، برای انتشار نظراتش وبلاگ جدیدی ایجاد کرد و همین امر موجب دستگیری مجدد وی، درست به فاصله‌ی چند روز پس از آزادی‌اش گردید که این حبس تا امروز نیز ادامه داشته است. مجتبی سمیعی‌نژاد اینک در زندان قزل حصار در میان مجرمان عادی و خلافکاران به‌سر می‌برد.
حکم دو سال زندان برای مجتبا، رسماً به وکیل وی ابلاغ شده است و جرم ناکرده‌ی او "وبلاگ‌نویسی" است؛ همان‌کاری که همه‌ی ما به آن مشغول‌ایم. این حکم در شعبه‌ی سیزده دادگاه انقلاب به‌وسیله‌ی قاضی سعادت صادر شده است. وظیفه‌ی انسانی و اخلاقی ما وبلاگ‌نویسان و همه‌ی کسانی که به حقوق بشر اعتقاد دارند، اعتراض به این ظلم مسلم است. از تمامی وبلاگ‌نویسان، نهادهای حقوق بشری و انسان‌های آزاده‌ی ایران و جهان خواستاریم تا صدای اعتراض خود را به این عمل غیر قانونی و حکم غیر انسانی بلند کرده و آزادی فوری مجتبا سمیعی‌نژاد را خواستار شوند.

توضیح:
این حرکت به هیچ نهاد، شخص، گروه و ایدئولوژی وابسته نیست و در واقع حرکتی است مستقل و جوشیده از درون خود وبلاگ‌نویسان».

۵ نظر:

حميـرا گفت...

سلام مجید عزیز
در رابطه با دستگیری مجتبی فکر می کنم هر انسان آزادیخواهی بخواهد که برای آزادی او تلاش کند.
در ارتباط با وبلاگ سیاسی من هیچ ایرادی در آن نمی بینم. وبلاگ هم مثل هر رشته ای می تواند مختص به کاری باشد. همانطور که همه نوع فیلم و ادبیاتی می تواند وجود داشته باشد، وبلاگ هم از هر نوع اش ممکن است . توی این دنیا هر کس ساز خود را می نوازد، زیبایی این دنیا به همین انواع سازها و نوازنده هایش است.
شاد باشی

Majid Zohari گفت...

سپاس از تو یار نازنین.
در ارتباط با همکار وبلاگنویس‌مان مجتبا سمیع‌نژاد، کاملاً حق با توست. حمایت از او نه‌تنها حمایت از حق آزادی و بیان یک انسان است، بل‌که فراتر از آن دفاع از حق کلی بیان و حقوق بشر است.

در مورد سیاسی‌نویسی مزمن که گریبان بعضی از دوستان را گرفته، البته موضع من نهی یا نصیحت و حتا توصیه نیست. حرف این است که خواندن این وبلاگ‌ها، لااقل برای شخص من خسته‌کننده است؛ امیدوارم برای خودشان خسته‌کننده نباشد.
موفق باشی

Saeid-Y گفت...

سلام مرد نیک، خواستم بگویم جای زمان و سایر مشخصات دقیق رادیو شما به وقت ایران در آگهی بدجور خالیست!! ارادتمند: یارمحمدی

حميـرا گفت...

مبارک است آقا. امیدوارم برنامه های پر محتویی را داشته باشید.

مسعود گفت...

مجید عزیز من در اولین فرصت این کار را میکنم.