جمعه، آذر ۲۲، ۱۳۸۷

بلاگچرخان گوگلی

من این چند روزه دارم می‌بینم که دنیا باز هم پیشرفت کرده و چیزی آمده به بازار نت به اسم "بلاگچرخان گوگلی" یا یک‌همچین چیزهایی. من این چند روزه دارم می‌بینم با این‌که به‌‌کرات و «باز فریاد بلورخانم توی حیاط دنگال می‌پیچد*»، ولی این گوش‌های سنگین، من‌را از قافله هم‌چنان عقب انداخته است.
خلاصه جویای اطلاعاتیم از این حضرت گوگل‌‌چرخان تا فضای لینک‌های خاک‌گرفته این‌جا را آب‌وجارویی کنیم و حالی بهش بدهیم.

شروع همسایه‌ها، کار ماندگار احمد محمود.

۸ نظر:

ملا حسنی گفت...

http://naghshidigar.blogspot.com/2008/11/blog-post_28.html

گوشزد گفت...

مجید جان
راههای متعددی توسط علمای فن ارائه شده است اما ساده ترین و شاید کاراترینش این است که وارد بلاگر شوی و در قسمت چیدمان (بلاگر من فارسی است و نمی دانم ترجمه چه لغتی است) به قسمت افزودن یک ابزار وارد شو و "لیست وبلاگ" را انتخاب کن.
بقیه اش هم که خیلی ساده است.

ناشناس گفت...

بلاگ‌اسپات تو، کاپیتان و حسن درویش‌پور را با فایرفاکس میانه‌ای نیست، این را می‌دانستی؟
در سایت رادیو زمانه شرحی در مورد بلاگ چرخان گوگلی نوشته شده است برای ورشن‌های چون وبلاگ تو. نگاهی بینداز شاید چاره‌ساز بود.

آشپزباشی گفت...

کامنت عمواروند مرا به صرافت انداخت که مهرورزیده عرض کنم که کلاً صفحه‌ات با فایر فاکس خیلی مشکل دارد. پستها به صورت مستقل دیده نمی‌شوند، چیدمان صفحه درست اجرا نمی‌شود، تاریخ‌پست‌ها تداخل پیدا می‌کند و...
می‌دانم. یکبار هم فرمودی: "که این صفحه برای آی ای طراحی شده". من هم اتفاقا هر کس بگوید تیتر و تاریخ پست اول وبلاگت، با آی ای، می‌افتد روی لینک‌دونی جوابش را همینگونه می‌دهم که "آقاجان از فایرفاکس استفاده کن!" اما واقعیت این است اولاً این موضوع مشکل چندان مهمی نیست و ثانیاً سعی کرده‌ام و راه‌حلش را نیافته‌ام هنوز.
اما در مورد صفحه‌ی تو اولاً قضیه خیلی بیخ دارد و ثانیاً فکر می‌کنم با تغییر چند تگ حل شود. کار سختی نباید باشد. بهرصورت برای خوانندگان فایرفاکسی (از جمله بنده) بسیار مشکل است مطالبت را به موقع خواندن. لینک به پست‌هایت هم همینطور. از هرجا که به پست‌هایت لینک داده شود فایرفاکسی‌ها چیزی دشت نخواهند کرد! و بلاگ حسن درویش‌پور هم کم و بیش همین مشکلات را دارد. حال که خوانندگان فایرفاکسی درصدی را تشکیل می‌دهند بد نخواهد بود فکری اساسی برایش بکنی.
روزگار خوش

آشپزباشی گفت...

این "وصیت"ات(!) هم به دل نشست. خوب شد با آی ای امدم و توانستم بخوانمش. در مورد بلاگ‌چرخان هم متنی که در رادیو زمانه هست و در وبلاگ پاسپارتو (نقشی دیگر)، راهگشاست و کاملاً پراتیک. آدرسش را ملا حسنی داده قبلاً.

ناشناس گفت...

آقای زهری عزیز
ببخشید که درباره این موضوع نیست چون من هر چه کامنت می گذارم قبول نمی کند! به هر حال می خواستم بگویم آهنگ وبلاگ از طریق دکمه پلی و استاپ خاموش و روشن می شود.شما می توانید صدای شعر را گوش دهید.
ممنون از محبت همیشگیتان

Majid Zohari گفت...

سلام دوستان.
از راهنمایی و لطف همگی ممنونم.
در ضمن سعی می‌کنم در اولین فرصت این‌جا را برای فایرفاکس هم تنظیم کنم که برای دوستان خوانا بشود.

سام الدين ضيائی گفت...

خب من هم که دیر رسیدم انگار! بهتر که مشکل حل شد! ما که ار بیخ عربیم و از بن رشتی! آن وقت نمی دانستیم چطور مشکل آق مجید گل را حل کنیم!