سه‌شنبه، فروردین ۲۲، ۱۳۸۵

بيخود فضای حرف‌زدن را تنگ نکنيد!

در پيوند با يادداشت قبلی نگفته نگذارم:
هنگامی که کسی از "ابتذال" در وبلاگ‌نويسی حرف می‌زند و برای اين "ابتذال" مثال زنده هم می‌آورد، اين عمل خودش در واقع مبتذل‌ترين کار ممکن است! دوستانی که در هيئت "آقامعلّم"ی، با خط‌کش بکن-نکن ايستاده‌اند بالای سر وبلاگ‌نويسان تا هر کی از "خط آقامعلّم" خارج شد محکم بکوبند توی ملاجش، در واقع برای پيکر خود قبايی تراشيده‌اند که نامی جز ابتذال ندارد.
خواهشم این است که هر چه زودتر واژه‌ی مبتذل "ابتذال" را بياندازيد توی چاه توالت و سيفون را بکشيد که واقعاً مشام‌آزار است! ... خرجش فقط کمی فراخ‌انديشی‌ست و عقب‌زدن تعصب‌هایی که سال‌هاست جان و روان‌مان را ساييده است و می‌سايد...

۷ نظر:

ناشناس گفت...

سلام. از آشنایی شما خوشبختم. به وبلاگتان لینک دادم.
در مورد ابتذال هم عرض شود خوشبختانه تا جایی که میدانم در محیط وبلاگستان بازار ابتذال بسیار کم رونق است. حال کدام ابتذال مد نظر آقایان است. الله اعلم.فعلاً یا حق

Nazkhatoon گفت...

چه اصراری است که کسی برای ديگران تکليف تعيين کند مجيد جان؟ مشکل اين جاست که عده ای نمی خواهند يا نمی فهمند که وبلاگ حريمی ست خصوصی و "خسروان صلاح مملکت خويش بهتر دانند!" اگر از نوشتن، موضوع انتخابي، تحليل کسی خوشمان نمی آيد يا باب ميل ما سخن نمی گويد، چه جای دعوا و خط کش کاريه! اين عادت زشت سال هاست که در بين ما مد شده. یه نگاه به جامعه ی ایرانه دور و برمون که بندازیم می بینیم که مدام از هم ایراد می گیریم، تو نخ هم می ریم، برای هم تکلیف مشخص می کنیم. مجید جان من یکی از کسانی که "ارزش" تعیین می کنند، خسته دلم. کی می گه "ارزش های" دیگری برای من هم بايد "ارزش " باشه؟​ شخصا اگر از وبلاگ نويسی دلگير بشم و يا با عقايدش مشکل داشته باشم، بی سر و صدا می رم و ديگه پام رو تو اون وبلاگ نمی ذارم. البته حرف من اين نيست که از بحث و گفتگو فراريم، نه. بحثم اينه که نمی خوام برای کسی تعيين تکليف کنم. ببخشيد سرتون رو درد آوردم. حالم منقلب شده بابت خبر ديروز. شاد باشيد و تندرست!

Majid Zohari گفت...

نازخاتون عزيز!
از نظر صادقانه و نگاه ظريف شما سپاسگزاری می‌کنم.

ناشناس گفت...

سلام لینک وب نوشت شما در ایروا (وب نوشت گروهی ایرانیان خارج از کشور) اضافه شد.موفق باشید

پيام يزدانجو گفت...

مجید جان، سلام و سال نو مبارک! غرض از مزاحمت: چندی پیش با تغییر آدرس توانستم پیوندهای وبلاگ ام را دوباره ببینم که همان طور که می بینی دوباره از کار افتاده. اما همان طور که می بینم تو تازه این لینکده ات را از بند سانسور رهانده ای! چه طور؟ ممنون ام.

پيام يزدانجو گفت...

مجید جان، مشکل حل شد. ظاهرن مربوط به رفع فیلترینگ بلاگ رولینگ در ایران بود. موفق باشی

ناشناس گفت...

salam, khaste nabashid,
emrooz yavalode webloge mane, ye sar bezani khoshhal misham
Amin
aminsafi.blogfa.com