چهارشنبه، مهر ۰۴، ۱۳۸۶

امروز، یکی از بچه‌های برزیلی که برای شرکت کار می‌کند، گفت: "خبر داری در چند روز گذشته، کلّی ايرانی آمده برزیل پناهنده شده؟ ما به‌شان غذا و جای خواب داده‌ایم. بیچاره‌ها آدم تحصیل‌کرده و فنی هم توشان زیاد هست"!
به جان شما اگر زمین دهن باز می‌کرد و من را می‌بلعید، بهتر از این بود که این حرف را بشنوم! بهش گفتم: "من فکر می‌کردم مردم فقط می‌روند برزیل برای صفا، نگو پناهنده هم قبول می‌کند"! البته لحظه‌ای نگذشت که از طرز برخورد خودم پشیمان شدم.
پشت سرش از من با طعنه پرسید: "مجید! شما در ایران همجنس‌گرا ندارید؟" گفتم چطور؟ البته می‌دانستم قضیه از کجا آب می‌خورد. گفت: "آخه رئیس جمهورتان می‌گفت"! و بلافاصله زد زیر خنده! حسابی کِنِف شدم به جان شما! این‌جا دیگر دهنم کلید شد. یعنی در موقعیتی گیر افتادم که زبانم فرمان مغز را نمی‌خواند، مغز هم گیرپاژ کرده بود و از گوش‌ها دود بیرون می‌داد...
این از آن موقعیت‌هایی بود که به خودم گفتم واقعاً تا کی آدم‌هایی مثل من باید به‌خاطر حماقت یک‌عده‌ی دیگر تحقیر بشوند؟
...

۱۱ نظر:

ناشناس گفت...

Dear Fars Fascist,

What goes around, comes around. You Fars Fascists live and breath by humiliating and dehumanizing azerbaijani people. So ar fascist taste some of your own fucking medicine!!

ناشناس گفت...

مجید عزیز، دقیقا می دانم چه می گویی. تنها پادزهر چنین وضعیت ناخوشایندی که در آن گیر افتاده ایم، شناختن و شناساندن بهترین های هنر و فرهنگ و تاریخ خویشتن است، و همیشه سرافراز بودن به آن، چرا که این نیز بگذرد. و با این شناساندن، شاید دیگر آدم های عامی ای که خود چندان شعور و آگاهی آنچنانی ای ندارند به خود جرات طعنه و پوزخند زدن ندهند. تازه، این فقط کشور ما نیست این روزها که دچار چنین نابخردی ها و موقعیت های مضحک است. خدا آن سو و این سوی دنیا در و تخته را خوب برای هم ساخته.

ناشناس گفت...

آها! پس تو فارس فاشست هم هستی! راستی چرا آقای دادستان که اتهام می‌زند پشت پرده‌ی "ناشناس " خود را پنهان می‌کند؟ .تا آنجا که من می‌دانم ما بلاگرها که با نام و نشان هم می‌نویسیم، نیروی قهریه‌ای نداریم برای مقابله با "دموکرات‌های ترک ناشناس"

ناشناس گفت...

Actually I liked the recent events, Mamood's trip, and the Columbia president's slaming of Ahmaghinejad.

It is about time for the truth to come up instead of hiding it, and we (people) should take this opprtunity to show the world about the true face of IRI and let them know about our frustration and dislike of the regime.

Now and the ball is in people's court.

fm99.9

Majid Zohari گفت...

بسیار سنجیده گفتی ناشناخته‌های عزیز. تمام تلاش‌مان را باید بگذاریم روی شناساندن مفاخرمان.

عمو جان، به قول مولانا: "هر کسی از ظنّ خود شد یار من"! این دوست محترم نه چندان بی‌نام (سهند) هم گاهی به طریقی این حقیر را می‌نوازد. البته این بار لطف کرده و فحش نداده که جای خوشحالی دارد.

بی‌نام عزیز!
من البته مشکلی با آن‌چه می‌گویی ندارم. با کسانی هم می‌گویند احمدی‌نژاد را اصلاً نباید دعوت می‌کردند مشکلی ندارم. آن‌ها هم که موافق دعوت‌کردن‌اش بوده‌اند خب استدلال خود را دارند. یعنی هر کس آزاد است که عقیده‌اش را بگوید و برایش تلاش کند. فقط من فکر می‌کنم برای انجام هر عملی، حالا سیاسی و غیره، پرنسیپ لازم است. دانشگاه حرمتی دارد. دانشگاه قلب تپنده‌ی هر اجتماع پویایی است. این تیپ برخورد هدف‌دار و کاملاً سیاسی، نه در شأن ریاست دانشگاه بود، نه خود دانشگاه. البته مدعی نیستم که حق با من است. به هر حال، من این‌طور فکر می‌کنم.

این را هم تا فراموش نکرده‌ام بگویم: دوست محترمی به نام سرهنگ حمایت نیز از سر لطف پیامی گذاشته بودند که به خاطر استفاده از بعضی عبارات -با عرض شرمنده‌گی- نتوانستم آن‌را منتشر کنم. امیدوارم که به‌دل نگیرند.

موفق باشید.

ناشناس گفت...

با اجازه در بالاترین لینک دادم

ناشناس گفت...

Man nemidoonam shoma chand saletoone,vali age az keshvaret mibini panahande oomade avaze in nane man gharibam bazi boro be ayadateshoon va bebin chee mikhan va inghad lotfan khodeto chos nakon

حميـرا گفت...

سلام خوبی؟
سخت نگیر هر کسی مسئول رفتار خودش است. ما که نماینده احمدی نژاد نیستیم. زمان همه چیز را حل می کند.
شاد باشی

ناشناس گفت...

سوختم و خاکسترم بر باد شد ...بغض ِ من در حنجره فریاد شد ...فکر ِ من کج بود و کج پنداشتم ... در مسیرم گام ِ کج برداشتم ... رضا میرفخرایی

ناشناس گفت...

من هم اگه باشم از خجالت سرخ میشم اخه تا کی تحقیر

ناشناس گفت...

سلام. من همیشه مطالبتون رو میخوونم ولی این اولین باره کامنت میذارم. تازه به جرگه وبلاگ نویسان پیوسته ام.باآرزوی موفقیت

http://bachehayemashghi.blogfa.com/

این هم آدرس منه.