دوشنبه، اردیبهشت ۱۷، ۱۳۸۶

Rush

به مهران مهرافشان ،که راش را عاشقانه دوست دارد.

Rush، از گروه‌های افسانه‌ای راک، آلبومی بيرون داده است داغ داغ، با عنوان Snakes & Arrows که روز نيست ترانه‌ی "Far Cry" (بالای يادداشت) آن لااقل ده دفعه از رادیوهای تورنتو پخش نشود! خب طبعاً اين‌ها هم تعصب دارند روی گروه‌های بومی‌شان.
راش که گروه معروف دهه‌ی هفتاد و اوايل هشتاد است، به خاطر تغيیر مدوام در توازی و مسير حرکت ترانه‌ شهرت دارد. یعنی ترانه‌های راش از يک جا شروع نمی‌شود که با یک ملودی مستقیم برود تا به انتها؛ چند پرش را در مسير خود طی می‌کند. "Tom Sawyer" نمونه‌ی گويايی است برای اين توضيح.
نوازنده‌های اين گروه، چه گيتاريست و چه جازيست آن، از مطرح‌های دنيای موسيقی هستند و صاحب کلاس. طرفدارانش، که کم هم نيستند، از آن‌هايی‌اند که با خون ايستاده‌اند پای آن؛ مثل طرفداران پينک فلويد و از اين دست گروه‌ها.

سی جولای 2003، وقتی که بر ضد SARS در Downsview Park کنسرت داده بودند، راش در کنار رولینگ‌ استونز و AC/DC برنامه اجرا کرد. اين بزرگ‌ترين کنسرت تاریخ کانادا بود. من شخصاً برای ديدن راش رفته بودم، برای اين‌که رولینگ استونز چندان دیدن ندارد! خلاصه جای طرفدارنش خالی...

۸ نظر:

Unknown گفت...

دوستان جای ما .
به شما خوش گذشته انگار که به ما خوش گذشته .

ناشناس گفت...

هر چند نتونستم ببينمش( به خاطر سرعت كم اينترنت) اما كارهاي اين گروه رو شنيده بودم و از اونا خوشم مياد. ممنون از معرفي مجدد.

ناشناس گفت...

مرسی جناب زهری گرامی

م. م.

ناشناس گفت...

سلام.اوه،رولينگ استونز را دست نداريد،بيست و هشت جون در مادريد کنسرت دارد و من با پسرم بديدنشان ميروم.جای شما را خالی نکنم؟[لبخند]

H a m i d ... M i d a f گفت...

درود بر مجید عزیزم
هرچند اینترنت پُرسرعت دارم، حتا به سرعت برق ولی متأسفانه آهنگ به این قشنگی را که مرا بیاد رولینگ استونز می‌انداخت فقط بریده بریده شنیدم.
ضمنا سپاس از لطف و محبت ات بابت اظهار لطفی که در کامنت ات به من کرده ای. نمیدانم نظرخواهی من چه مرضی دارد که نظر ها را منتشر نمی کند شاید آن هم از توصیفات من در رابطه با زن زیبای یوکراینی حالی به حالی شده است !!!

ناشناس گفت...

یک ضرب المثل قدیمی چینی که میگوید: کتاب یادگاری را تو کنار سیب نارس نگذار، تلخ میشود

ناشناس گفت...

سلام
بد نیست با فایر فاکس به وبلاگت نگاهی بیاندازی. به غیر از ستون کنار و موارد متعددی رو که قبلا هم در پستام گفته بودم نشون نمیده، امشب متوجه شدم پست راش رو هم نشون نمیده که برام از عجایب روزگاره

Majid Zohari گفت...

مشکل فایرفاکس را خبر داشتم. این وبلاگ برای فایرفاکس طراحی نشده. بهتر است از اکسپلورر استفاده کنید.