یکشنبه، مهر ۱۶، ۱۳۸۵

بزرگداشت فيدل کاسترو؟!

آن‌طور که گفته می‌شود، قرار است فردا در تهران، از «مقاومت ضد امپرياليستی و ضد آمريکايی ملّت کوبا» به رهبری زعيم عالیقدر رفيق فيدل کاسترو تجلیل و تقدير شود. خب، صد البته که باید تجلیل شود! ايشان شرايطی فراهم آورده‌اند که هر توريست به محض ورود به خاک کوبا، درست همان لحظه که پايش به آن‌جا می‌رسد، ناخودآگاه زبان به تحسين و تقدير می‌گشايد...
هر هنگام که دستگاه سياسی آمریکا برای رفيق فيدل خط‌ونشان می‌کشيد، اين مردان آمریکایی بودند که بيش از همه دل‌نگران آينده‌ی اين ملک می‌شدند. آخر اگر وضع کوبا به‌هم می‌ريخت، این زبان‌بسته‌ها از کجا می‌توانستند جایی به اين ارزانی و پُرنعمتی پيدا کنند، آن‌هم بغل گوش‌شان؟!
دست‌آورد سال‌ها "مبارزه‌ی ضدّ امپريالیستی" فيدل‌ کاسترو باقی‌گذاشتن ويرانه‌ای است به اسم کوبا که ابداً نام "کشور" روی‌اش نمی‌توان گذاشت. شاخصه‌ی اين "مجمع‌الجزاير تفريحی"، توليد فراری* و -البته از قلم نيافتد- "دلّالی مهر و محبّت" است. در کوبا، در کوبايی که وضع معيشت مردم در حدّ قحطی و همه‌چيزش جيره‌بندی‌ست، در دورافتاده‌ترین روستاهايش هم حتّا بخش عمده‌ی مردم به حرفه‌ی شريف "پااندازی" اشتغال دارند... و در اين مورد خاص، هيچ از "جيره‌بندی" خبری نیست! کوبا از معدود کشورهای جهان است که در آن فحشای کودکان رواج دارد...
حال خود قضاوت کنيد: آیا مردان اهل دل آمريکایی نباید از تغيیر وضع در کوبا نگران باشند؟ آيا نباید "شمعی را که او افراشته و افروخته" پاس داشت و از شخصيت والامکانش تجليل کرد؟

* آن‌طور که آمار می‌گويد، تعداد کوبايی‌های فراری و پراکنده در جهان از جمعيت کل کوبا حتّا بيش‌تر است!

۵ نظر:

Rokgoo گفت...

دوست عزيز، بنده نه دل خوشی از کومونيسم دارم و نه فيدل کاسترو حراف را سياست‌مداری لايق می‌دانم، اما بسیاری از ادعاهای شما در مورد کوبا را تاکنون حتا در دست‌راستی‌ترين دستگاه‌های تبلیغاتی عظیم آمریکا بر علیه کوبا ندیده و نشنیده‌ام. اگر اطلاعات مستندی در اين موارد (به‌خصوص "پااندازی" ، فحشای کودکان) داريد مارا هم مطلع کنيد.

ناشناس گفت...

ممنون

Salome گفت...

به همه اينها كمونيست بودنش را هم اضافه كن كه دراين روزگار، سخت به آزموني دوباره دراين ملك يتيم گذاشته شده است

ناشناس گفت...

سلام
میخواستم بگم که سایت کتابخانه شما سانسور شده و ما نمیتوانیم به ایت کتابها دسترسی پیدا کنیم میشه در یک وبلاگ لیست کتابها رو دوباره بگذارید .
با تشکر علی از قم

ناشناس گفت...

مهم نيست.خوشحال شدم حتي.