جمعه، مهر ۰۷، ۱۳۸۵

جهان ايران‌شناسی - جلد يک

يادتان باشد، درباره‌ی جهان ايران‌شناسی-کاری سترگ به همّت دکتر شجاع‌الدّین شفا- مطلبی نوشته بودم. يعنی خبری بود که خلاصه کرده بودم برای‌تان. امروز امّا از شانس، جلد نخست اين مجموعه مهمان کتابخانه‌ام شد. اين جلد قطور البته چاپ اواخر دوران شاه است و عجيب اين‌ است که با طی مسيری چنين طولانی‌، گذرش به تورنتو و آخر سر به کتابخانه‌ی من افتاده!
اميدوارم که اين مجموعه‌ی بيست‌جلدی، هر چه زودتر منتشر شود که برازنده‌ی کتابخانه‌ی هر ايرانی‌ست.

۳ نظر:

ناشناس گفت...

سلام
مجيد جان
در مورد انوشه يه كمي با هم اختلاف نظر داريم ببين انوشه يه سرمايه دار بيشتر نيست من وتوهم اگه داشتيم از اين كارا ميكرديم پس خيلي كار قابل افتخاري نكرده ايراني خيلي چيزا داره كه بهش افتخار كنه غير از همين چيزي كه انوشه به خاطرش معروف شد.
به هر حال اين نظر منه شايد هم اشتباه باشه.
موفق باشيد

ناشناس گفت...

Salam wa ksteh nabshid.Omidwaram mojadadn chap shwad wa ma nasle jadid ham betawanim az an astefadeh konim

ناشناس گفت...

مجیدزهری عزیز با سلام
مجید عزیز چنانچه امکان داشته باشد شما و دیگر دوستان اهل کتاب تجارب خود را در باب کتاب خواانی و چگونه خواندنش در پستی جداگانه بیاورید . میگویند خوب خواندن نیمی از فهمیدن است شخصا هرچه جستجو کردم مطلبی را در این باب نیافتم در زمره آن دسته ای هستم که نمی داند کتابی را که به دست دارد و چگونه باید خواندن را نمی دانم . آیا باید یک نفس به اتمامش برد یا به نیمه و فصل به فصل! . کتب چند جلدی و قطور را چگونه ؟ و و و این 20 جلدی که نفس را می برد تا به اتمامش برند! شاید هم به گونه ای مرجع باشد !
مجید عزیز شاد باشی .! .