دوشنبه، مهر ۰۳، ۱۳۸۵

يک "نه" بگو و خلاص!

گاهی گفتن یک "نه" ناقابل، از هزار دردسر پيشگيری می‌کند. يعنی، آدم را از افتادن در انواع چاه و چاله -از کم‌عمق بگيريد تا گود چون چاه ويل- نجات می‌دهد. خلاصه که لابد افرادی که مثل من راحت توی رودربايستی گير می‌کنند و اگر پسِ گردن‌شان هم بزنی اين کلمه‌ی جادويی باز از دهان‌شان نمی‌پرد بيرون، چوب اين قضيه را به حدّ کافی خورده‌اند.
سردردتان ندهم: اين‌قدر من و شما مثال داریم برای اين موضوع که اگر روی هم بريزيم به "مثنوی هفتاد من" می‌گويد "برو بذار باد بياد"! بعد از اين مقدمه‌ی بی‌مورد فقط خواستم بگويم: اگر کسی اکثيری چيزی دارد برای سفت‌شدن رو دريغ نکند!

۷ نظر:

ناشناس گفت...

در جایی می خواندم، تا وقتی که نتوانی از ته دل و با شهامت "نه" بگویی "بله" هایت هم چندان معنایی ندارند. شاد باشید.

ناشناس گفت...

آره خدایی یه نه ناقابل از هزار دردسر جلوگیری میکنه. واله
باهات موافقم

Shabnam گفت...

مجید جان، جانم برات بگه که خودت که بهتر می دونی که این هم یک مشکل فرهنگیه که نه گفتن رو برامون اگه نگم ممنوع کرده، حد اقل خیلی سخت کرده. نه گفتن، فوری معنی نه به دوستی و رابطه و همه چیز به حساب میاد! خلاصه حق نه گفتن نداریم...ولی مجید جان، یک چیز دیگه هم هست، و اون، غیر از حق نه گفتن، حق نه شنیدن هست! ...نمی دونی گاهی چه حالی بهم دست میده، وقتی که بعضی از دوستهام در برابر خواهشی، سوالی، درخواستی، قراری، یا هر چیز دیگه، یک نه ناقابل نمیگن، چیه ، که ممکنه ناراحت بشم! اگه صد بار هم بگم بابا من که ناراحت نمیشم، به خرجشون نمیره، ...تازه خیلی وقتها گفتم حالا فوقش هم ناراحت بشم! ولی این ناراحاتی یک دهم ناراحتی وقتی نیست که رو حرفشون حساب می کنم و بعدش هیچی! خلاصه که اینجوریاست :)....راستی ممنون بابت لینک

ناشناس گفت...

بابا كاري نداره.1بار بگي عادي ميشه

ناشناس گفت...

سلام.باور کنيد که اين مشکل را خيلی خوب ميشناسم.گاهی نگفتن يک نه ساده باعث شده که روزها خودم را سرزنش کنم٫ولی دو باره و دوباره٫در همان وضعيت قرار ميگيرم.

Nafiseh گفت...

سلام, جادو جمبل زیاد بلدم, ولی این یکی یه خورده فرق می کنه. یه خورده مشکل داره. ولی یه راه داره, یه «نه« بگید و خلاص!

Majid Zohari گفت...

چقدر خانم زيبا و رعنا اين‌جا پيام گذاشته:) شرمنده کردید واقعاً!

از همه‌ی دوستان تشکر می‌کنم.